Zvonivě se smála..

3. října 2011 v 18:17 | Marie-La |  Here and there..
..a v tu chvíli bylo jasné, že ji miluju.
Dočetla jsem na cestě. Vrhám se na Edisona, naše životy jsou bludné jako kruh. Nečtěte Annu Kareninovou. Ani newtonův mozek. Ani Requiem. nebo rekviem. whatever.

Nestihám nic. Jako obvykle. Novinařina je pro mě tím pravým, tam se totiž nestíhá nikdy..a přece, nemůžu vyskočit ze zajetého životního stylu... možná si říkáte, jaktože mám čas na virtuální vylívání srdce? Protože..kdyby člověk aspoň na chvíli nevypnul, zbláznil by se. A já blázním i tak. Dost.

Řekla jsem si, že kvuli tomu nebudu smutna a nejsem. Je to zvláštní. Buď v tom něco chybí a nebo tam je něco jiného...to opradové a nesobecké... já nevím. Ale myslím si, že pomalé stavění základů..kvalitní základy, zaručí kvalitu domu, budoucnosti. Volné plynutí, ztrácení a nacházení... cesta lesem v mlze, za sluncem, jehož paprsky lze vidět skrze stromy..a potom se objeví cesta z lesa a dotknout se slunce nebude jen snem.

Ha! je úžasné to propojení Neala Cassadyho, Kerouacka, Ginsberga...a taky Bukowskiho..a všech beatníků, volnomyšlenkářů, prasáků a tuláků. Žiju ve špatné době, jsem špatně ženou.

A taky. Socha svobody je super. A vůbec amérové sochy různejch jako osobností...ale procházela jsem si prostějovským náměstím a s konečnou platností mi došlo, že jednu z těch báječných soch jsem měla před nosem celý život. Masaryk. Vždy jsem věděla, že je to důležité. Dnes pláču. Je to jako by mě tu nechali. Možná už jsem to říkala. První republika. Nemůžu přestat o tom mluvit. Čapek. Chci se tam vrátit. Mám kapesní hodinky, není to obraceč a nevezme mě zpátky. Je mi to líto. Takový úžasní lidi. ..Já tady nechci být.Teď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mlíko Mlíko | Web | 3. října 2011 v 19:17 | Reagovat

Beatniky miluju a chtěla bych být muž.

2 Breeze Breeze | Web | 4. října 2011 v 21:01 | Reagovat

Taky bych se vrátila v čase.Žít mezi francouzskými a anglickými spisovateli devatenáctýho století.Žít jejich bohémskym životem..ááách,to by se mi líbilo.Nebo alespoň žít ve čtyřicátých letech.Naše doba je se svejma vymoženostma fakt nudná.

..je na čase ti oznámit,že zbožňuju tvoje myšlenkový pochody..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama