Evanescence

23. dubna 2007 v 19:00 | Barushkaa |  Evanescence
Americká kapela Evanescence vznikla úplně náhodou na jednom letním táboře, když jistý Ben Moody uslyšel, tehdy ještě mladou a neznámou Amy Lee jak hraje na piáno písničku I´ll Do Anything For Love.
,, Tak jsem se k ní se zájmem vydal a ona mi tu písničku hned i zazpívala. Úplně mě to dostalo a přemluvil jsem jí, abychom si spolu založili kapelu," vzpomíná Ben Moody. Od prvního dne to bylo naprosté souznění dvou muzikálních duší. "Máme naprosto stejnou hudební vizi, milujeme stejnou muziku," přesvědčuje Moody. "Takže když se dáme do komponování písniček, navzájem si naše nápady doplňujeme."
Texty Evanescnce jsou většinou o všem možném od lásky, přes zoufalství až po temnou beznaděj.Mají ale působit pozitivně: "Chceme, aby naše kapela lidem říkala, že nejsou sami, kdo se musí vyrovnávat s negativními pocity, nebo bolestí, že my všichni si čas od času musíme projít něčím smutným," vzkazuje Amy Lee, autorka drtivé většiny textů skupiny. "To je život, to je lidský úděl. My říkáme, že nikdo v tom není sám, my tím procházíme také."
Jejich první obrovský úspěch mělo debutové album Fallen. Milionů prodaných nosičů, , 22 platinových a 16 zlatých desek, spoustu nominací na nejrůznějších hudební ceny - včetně tří na European Music Awards a pěti na Grammy Awards!Z tohoto alba se asi nejvíc líbila rocková pecka a pilotní singl bring me to life.
Dále se hodně uchytili i songy jako My Immortal a Everybody´s fool.Takového úspěchu se Evanescence dočkali v roce 2003.O rok později vydali cd Special 2004 , které se dá popsat jako kolekce jejich dosavadních nejlepších písniček.Ve stejném roce také vydali o Anywhere but home, záznam z živého koncertu v Paříži.Společně s tímto cd vyšlo i dvd, které zachycuje nejen koncert, ale i tzv.,,Behind the scenes,kde můžete vidět perličky ze zákulisí,jako pojídání hamburgerů a házení jich a nábytku do sprchy… a taky několik klipů jako Going under,My Immortal nebo třeba Everybodys fool, kde Amy věrně napodobuje a dokonale paroduje Britney.Tahle písnička i klip se mi moc líbí.
EVERYBODY'S FOOL
Je o dívce, která se jednou ohlédne za svým životem a zjistí, že taková ve skutečnosti není. Už nechce žít jen ve lžích a nechce ty lži šířit dál. Je to o tom, že se člověk může postavit i sám sobě. Nesmí se bát přiznat si pravdu o tom, kdo je a dokáže se i změnit. Blázni jsou ti, kdo si na lžích staví svůj svět. Objevíte hrůzy, které jste dělali a nedokážete takhle žít dál, začnete se nenávidět, tak, že spácháte sebevraždu. Amy Lee v jednom rozhovoru řekla, že Everybody´s Fool byl o Britney Spears. Námět písně je zklamání fanynky potom, co se její idol změnil. Skutečně, napsala, že píseň je z pohledu její malé sestry, která byla fanynkou Britney na začátku její kariéry, 4-5let nazpátek. V tomto rozhovoru Amy řekla, že nemá nic proti tomuto stylu hudby, ale co jí vadilo byl fakt, že se Britney objevovala stále méně a méně oblečená. Podle Amy Britney nikdy nebyla dobrým příkladem, protože dělala přesně to, co od ní čekali. Když Amy viděla, že se spousty malých dívek obléká jako Britney, rozhodla se napsat tuto píseň. Později chtěla dokázat své sestře, že její idol, kterému věřila každé slovo je padělek, imitace. Amy v tomto rozhovoru také řekla: " Jako všechny ostatní popové hvězdy se Britney objevila jako perfektní mladá dívka. Malé dívky ji viděly jako květinu, poněvadž byla na plastice.
Nejnovější cd vyšlo v roce 2006.Nese název The open door a můžete z něj znát songy jako Call me when youre sober a nebo třeba Lithum.
rozhovor s Amy Lee pro BRAVO o tom jak vzniklo call me a celé the open door
BRAVO: Na nové desce Evanescence ,,The Open Door"je celá řada songů k zamyšlení... Amy: To je pravda. V hudbě jsem zpracovala své osobní zážitky. A v posledních dvanácti měsících se vyskytlo pár takových, které bych ze svého života klidně vypustila...
BRAVO: Co se stalo?
Amy: Nejhorší byl rozchod s mým přítelem Sahunem. To mě vážně pořádně sebralo.
BRAVO: Proč?
Amy: Bojovala jsem za naši lásku, jak jsem uměla. Ale pak jsem konečně pochopila, že alkohol a drogy jsou pro něj jednoduše důležitější než já. Nebyl ochotný s tím něco udělat, takže jsem v tom boji byla zoufale sama. To člověka srazí na kolena
BRAVO: Jak jsi to překonala?
Amy: Setkávala jsem se s přáteli - a napsala jsem song ,, Call Me When Youre Sober! (Zavolej mi, až vystřízlivíš). Při psaní to ve mně zase vřelo. Bylo to velmi bolestné. Ale když byla písnička hotová, ulevilo se mi - jako by ze mě spadlo obrovské břemeno. Díky tomu jsem se od toho vztahu konečně dokázala osvobodit
DISKOGRAFIE:
dema 1998 Demos 1997-1998 2002 Demos 2001-2002
singly a EP
2003 Going Under 2003 BMTL AUS 2004 Everybody's Fool
live 2004 Anywhere But Home (Live in Paris)
normální cd: 1998 Evanescence 1999 Sound Asleep 2000 Origin 2003 Not For Your Ears
2003 Fallen 2004 Special 2004 2006 The Open Door
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama