Čokoláááááda:-)

23. dubna 2007 v 17:57 | Barushkaa |  Colour candies
Pro milovníky čokoláád:-)
Pár zajímavostí o čokoládě:
Proč milujeme čokoládu...
Čokoláda je pro mnohé z nás "mor" Myslíme na ni kudy chodíme, dokud si vysněnou tabulku nekoupíme Spousta lidí netuší, že tato pochoutka byla v minulosti považována za lék a ještě na počátku 20. století se prodávala v lékárnách. K žádoucím projevům působení této "dobroty" organismu postačí 20 g kakaa nebo 15 g čokolády denně.
Je to zvláštní, ale ženy touží po čokoládě 2x častěji než muži Čím je to způsobeno? Pravá čokoláda obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, které kromě tělesné schránky ovlivňují i psychiku. Fenyletylamin je jednou z nich. Přirozená potřeba fenyletylaminu stoupá při psychickém napětí, např. před menstruací nebo při vyčerpání. Fenyletylamin působí silně antidepresivně - zmírňuje pocity strachu a úzkosti. Mimo jiné se jej více vylučuje v mozku zamilovaných.
Čokoláda obsahuje spoustu "povzbuzovadel"
Další povzbuzující látkou v čokoládě je teobromin. Teobromin uvolňuje cévy a tím snižuje krevní tlak. Navíc stimuluje srdce a má močopudné účinky. Čokoláda obsahuje také velmi malé množství kofeinu, který povzbuzuje nervovou soustavu. Řada fosfolipidů a nukleotidů obohacuje čokoládu o látky zlepšující činnost mozku a látky působící na zvýšení syntézy tryptofanu. Tryptofan má antidepresivní účinek.
Pochoutka také odstraňuje napětí a stres
Čokoláda se díky svým vlastnostem těší výjimečnému postavení mezi sladkostmi. Je okamžitým zdrojem energie pro tělo i ducha, proto po ní sáhnou i lidé, kteří vydávají hodně energie například při sportování.
Víš že..
......staří Mayové považovali čokoládu za afrodisiakum?
......za 2. světové války se čokoláda dávala vojákům pro zlepšení vytrvalosti a odolnosti
......zvýšené množství fenyletylaminu, který obsahuje čokoláda, se vylučuje v mozku zamilovaných
......si můžete dopřát čokoládový zábal, čokoládovou koupel nebo masáž ve vybraných salonech? Čokoláda zvlhčuje, vyživuje a omlazuje pokožku. Zbavuje pleť vrásek a seschlé kůže a vrací ji jemnost
......existuje Mezinárodní čokoládový festival? Koná se v portugalském historickém městečku Óbidos, kam se sjíždějí profesionální cukráři, aby předvedli své umění.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kvatka Kvatka | 23. dubna 2007 v 18:44 | Reagovat

Barushko dyt ja poslintam klavesnici :D ja vim sem prase..

2 Barushka Barushka | 23. dubna 2007 v 20:07 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama